Czas na własny look

Kobiety od zarania dziejów wciskane są w rozmaite kanony piękna. Wymaga się od nich umiejętności doganiania wykreowanych ideałów. Historia sztuki bardzo dobrze obrazuje, jak bardzo pojęcie piękna było zmienne. To co niegdyś było piękne, dzisiaj może być dalekie od obecnego kanonu i nie mieć żadnych szans na zaistnienie na czerwonych dywanach. Współczesny kanon piękna funkcjonuje od końca XX wieku. Lata 90-te zaczęły mocno wyszczuplać idealną kobiecą sylwetkę, aż doszło do promowania rozmiaru „zero”.

Słynna „zerówka” doprowadziła do rozpaczy wiele młodych dziewczyn, których psychika nie była na tyle silna, by wyrobić dystans do tego, co narzuca wielki świat mody. Jeszcze w latach 90. modelki „miały ciało”. Kandydatki do tytułów Miss były szczupłe. Strefa kobiecego piękna nie była wychudzona. Kolejne lata obniżały dopuszczalne kilogramy na wadze – kobieta miała ważyć coraz mniej i jeszcze mniej, aż doszło do niebezpiecznych dla zdrowia i życia zaburzeń odżywiania, przy czym problem ten występował w skali globalnej. Na początku XXI wieku Hiszpania jako pierwsza zakazała wypuszczania na wybieg modelek, u których istniało podejrzenie anoreksji. Modelki bardzo często tłumaczyły się, że ich szczupła sylwetka to nic innego jak uwarunkowania naturalne, ale wcale nie musiało to być prawdą. Dziewczyny są w stanie poświęcić wiele, by robić oszałamiające kariery w świecie mody. W ich ślady chcą iść nastolatki, dla których każdy nadprogramowy kilogram na wadze jest życiową katastrofą. Walka z anoreksją spowodowała, że świat poszedł w zupełnie inną stronę. Współczesna młodzież gwałtownie tyje. Zajada się nieprawdopodobną ilością słodyczy i fast foodów, unikając przy tym jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Jak widać, światu potrzebny jest umiar i normalność, a nie popadanie ze skrajności w skrajność.Na normalności właśnie powinien skupić się nowy kanon współczesnego piękna. Kosmetyczka to mistrzyni udowadniania tego, jak można pięknie wyglądać będąc sobą – bez potrzeby naśladowania żadnej gwiazdy filmowej czy celebrytki. Profesjonalna specjalistka od urody jest znana z tego, że indywidualnie podchodzi do każdej klientki. Zabiegi dobierane są do potrzeb i wymagań. Oprócz upiększającego wpływu na nasze ciało, wizyta u kosmetyczki również wpływa na naszą psychikę poprzez relaks i rozluźnienie. Dlatego warto od czasu do czasu zrobić coś dla siebie i zarezerwować sobie popołudnie w salonie kosmetycznym. Jeśli do tej pory nie korzystałaś z profesjonalnych zabiegów i nie masz o tym zielonego pojęcia, warto wcześniej zaczerpnąć informacji. Internet może być świetnym źródłem. Chcąc znaleźć dobry salon w Bełchatowie wystarczy wyszukać frazę „polecana kosmetyczka z Bełchatowa”. Spośród wyników należy wybrać tą, która najbardziej przypadnie nam do gustu oraz taką, o której jest najwięcej pozytywnych opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>