Redukcja rozszerzonych naczynek światłem IPL

Jesień to świetna okazja, aby nieco polepszyć stan swojej skóry zniszczonej przez zażywanie letnich kąpieli słonecznych i zbytnie przesuszenie wynikające z ciągłego przebywania na świeżym powietrzu. Każdy szanujący się salon kosmetyczny w Warszawie (otwórz➪swiaturody.com) bez wątpienia przyzna rację, że ta pora roku to idealny okres na to, aby zadbać o siebie i zapewnić skórze odpowiednią pielęgnację przed nadchodzącą zimą i mrozami. Nie ulega wątpliwości, że jest to również świetna okazja do wypróbowania zabiegów, które do tej pory omijałyśmy szerokim łukiem, a które jesienną porą można wykonać bez obaw o ewentualne konsekwencje.

To właśnie pod koniec roku, kiedy pogoda jest bardziej stabilna, słońce nie wysyła już na ziemię tak dużych dawek promieniowania, a wilgotność powietrza jest wręcz idealna, warto spróbować zabiegu przy użyciu lasera IPL. Można go wykonywać między innymi w celu szybkiej i bezbolesnej likwidacji tzw. pajączków. Skąd takie właściwości? Otóż, światło lasera powoduje znaczne i bardzo szybkie obkurczanie naczynek krwionośnych. Dzieje się tak w wyniku fototermolizy selektywnej, czyli tak zwanego kontrolowanego oparzenia. Rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy są czasami bardzo widoczne pod skórą, ponieważ delikatne i cienkie żyłki nie wytrzymują zbyt dużego ciśnienia krwi i w związku z tym zamiast regularnego rozkurczania się i obkurczania najzwyczajniej w świecie pękają i nie wracają już do swojego pierwotnego stanu.

W jaki sposób kosmetyczka z Warszawy wykonuje zabieg zamykania naczynek krwionośnych na twarzy? Jest to zabieg dość prosty, wymagający jednak specjalistycznego sprzętu. Energia świetlna, którą emituje laser jest pochłaniana przez hemoglobinę zawartą we krwi. Krew wówczas ulega koagulacji i w pewien sposób niszczy od wewnątrz ścianki naczynek krwionośnych. Po pewnym czasie są one samoczynnie usuwane z naszego organizmu. Nie ulega wątpliwości, że każdy taki zabieg sprawia, że skóra staje się bardzo wrażliwa przez pewien czas, dlatego w żadnym wypadku nie należy jej wystawiać jej na działanie promieni słonecznych czy też stosować kosmetyki, które mogłyby ją podrażnić. Zabronione jest także podejmowanie nawet najlżejszego wysiłku fizycznego czy korzystania z sauny, zarówno suchej jak i mokrej, gdyż może to doprowadzić do ponownego pękania naczynek krwionośnych i całkowicie zniweczyć zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>