Sposoby na piękne zęby – ortodoncja

Szybki rozwój stomatologii estetycznej jest niezwykle dobrą wiadomością dla wszystkich tych, którzy borykają się z rozmaitymi problemami z uzębieniem. Nie musimy już wstydzić się swojego niepełnego czy też zbyt żółtego uśmiechu. To samo dotyczy także zbyt krzywych zębów. Na wszystkie te problemy znajdzie rozwiązanie nasz dentysta.

Gdańsk jest miastem, w którym niezwykle dużą popularnością, także wśród dorosłych, cieszy się zakładanie aparatów ortodontycznych. Często jest ono punktem wyjścia dla kolejnych zabiegów. Zanim zostaną one wykonane, dentysta kieruje nas do ortodonty, gdzie założymy aparat, a potem musimy regularnie się zgłaszać na wizyty kontrolne i aktywację aparatu. Noszenie go jest dość uciążliwe, zwłaszcza, że wymaga wyjątkowej dbałości o higienę, ale nasze wysiłki wynagradza fakt, że dość szybko zobaczymy pierwsze efekty. To na pewno zwiększy naszą motywację, nawet jeśli aparat mielibyśmy nosić długo. Po jego zdjęciu dalej powinniśmy co jakiś czas zaglądać do gabinetu ortodontycznego, by skontrolować stan uzębienia. Po ściągnięciu aparatu wracamy na dalsze zabiegi do stomatologa.

Gdańsk jest miejscowością, w której również bardzo wiele osób decyduje się na wybielanie zębów w gabinecie. Jest to niezwykle prosta i skuteczna procedura, której pierwsze rezultaty zobaczymy już po jednej wizycie. Nie musimy już się wstydzić naszego uśmiechu, jeśli mamy naturalnie zbyt żółte zęby lub przebarwione przez nasze nawyki żywieniowe. Wystarczy raz na jakiś czas odwiedzić gabinet stomatologiczny, by rozwiązać ten problem. W tej chwili zabieg ten jest również bezpieczny dla kondycji naszych zębów, mimo krążących na jego temat mitów.

Jeśli zaś brakuje nam zęba, powinniśmy jak najszybciej uzupełnić ten brak. Pacjenci skupiają się głównie na kwestii estetycznej, ale jest to również bardzo ważne ze względów technicznych. Brak jednego zęba w szczęce może powodować rozchwianie pozostałych, wykrzywienie, problemy z przeżuwaniem, a w konsekwencji nawet wady zgryzu. Dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej coś z tym zrobić. Oferta protetyki stomatologicznej również jest bardzo szeroka. Możemy zdecydować się na porcelanowy most lub też na tytanowy implant. Każdy z nich będzie wyglądał naturalnie i będzie nie do odróżnienia od pozostałych „prawdziwych” zębów oraz oczywiście uchroni nas przed dalszymi problemami wynikającymi z braku integralności łuku zębowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>