Wykonanie makijażu permanentnego w gabinecie kosmetycznym

W dzisiejszych czasach kobiety przywiązują ogromną wagę do tego jak wyglądają, szczególnie ważny jest dla nich makijaż oraz ubiór. Niestety w dzisiejszym zabieganym świecie nie każda kobieta ma wystarczająco dużo czasu rano, aby zrobić sobie perfekcyjny i idealny makijaż. Dlatego też coraz więcej kobiet zastanawia się nad wykonaniem makijażu permanentnego, który jest pewnego rodzaju tatuażem. Wykonywany jest naturalnymi, a nie chemicznymi barwnikami i wprowadzany jest tylko pod powierzchnią warstwę skóry.

Każdy salon kosmetyczny zajmujący się wykonaniem tego makijażu oferuje makijaż permanentny brwi, oczu i ust. Jest on nie tyko wygodnym rozwiązaniem dla zapracowanych kobiet, ale pozwala również skorygować nierówne kontury twarzy, asymetrie czy odbarwienia związane z bielactwem, maskuje niedoskonałości urody i podkreśla jej walory. Makijaż jest również polecany osobom uprawiającym sporty wodne oraz tym, które nie mogą wykonywać na przykład codziennego makijażu oczu ze względów alergicznych. Jednak największą jego zaletą jest to, że pozostaje na skórze nawet kilka lat. Chcąc wykonać tego rodzaju makijaż najpewniej będzie udać się do renomowanego gabinetu kosmetycznego, w którym tego rodzaju zabiegi wykonywane są przez dyplomowaną kosmetyczkę z tytułem linergistki. Jeżeli nie mamy takiej pewności to zwróćmy uwagę, czy osoba, która będzie wykonywała nam zabieg nie tylko szczegółowo i dokładnie opowie o jego przebiegu, ale wyjaśni również wszystkie wątpliwości, odpowie na każde zadane przez nas pytanie i co najważniejsze zapyta o stan naszego zdrowia.

 Niestety pamiętajmy o tym, że nie każda kobieta może pozwolić sobie na wykonanie makijażu stałego. Jest on zabroniony przede wszystkim kobietom chorującym na cukrzycę, łuszczycę, a także tym, które zażywają sterydy i oczywiście kobietom w ciąży. Jednym z najczęściej wybieranych przez kobiety makijażem stałym jest makijaż oczu i brwi. Uprawnienia do wykonania tego zabiegu musi mieć każda zabierająca się za niego kosmetyczka. Warszawa to miasto, w którym do tej pory odnotowano największe zainteresowanie makijażem stałym. I możemy go wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych (https://swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html). Decydując się na makijaż oczu, jeżeli chodzi o brwi możemy wybrać kolor spośród całej palety barw, natomiast kreski są wykonywane w kolorze czarnym. Niestety wykonanie makijażu oka jest najbardziej bolesne i nieprzyjemne, a oczy są lekko opuchnięte i sine.

 

4 comments

 1. Tina pisze:

  super sprawa i efekt, polecam

 2. Ewka98 pisze:

  Ja bym się chyba bała, że po pewnym czasie taki makijaż po prostu mi się znudzi…

 3. Stefcia pisze:

  No i trzeba wybrać do zrobienia takiego makijażu naprawdę sprawdzoną i zaufaną kosmetyczkę, bo jak ktoś nieudolnie i źle zrobi taki trwały makijaż to naprawdę ma się duży kłopot.

 4. Gaba pisze:

  Ewka, w takim razie wybierz najbardziej klasyczną wersję, taką, która do wszystkiego pasuje 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>