Yellow Peel – nowoczesny zabieg pielęgnacyjny

Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć wiele zabiegów obiecujących poprawę stanu skóry. Jednym z nich jest Yellow Peel, czyli peeling wielofazowy, przy pomocy którego używanych jest wiele skutecznych substancji. Zabieg ten należy do grupy peelingów chemicznych, pomimo groźnej nazwy jest on jednym z najdelikatniejszych zabiegów tego typu. Pozwala na dokładne złuszczenie martwego naskórka na twarzy, złuszczenie naskórka na dłoniach, a także odświeżenie skóry w okolicy oczu.

Zabieg ten przeprowadza się w trzech fazach. Istnieje możliwość modyfikacji kosmetyków, jakich użyjemy w poszczególnych etapach. Ważne jest, aby zastosować substancje, które pomogą w polepszeniu stanu naszej skóry oraz nie wywołają żadnych reakcji alergicznych. Pierwszy etap zabiegu polega na dokładnym oczyszczeniu całej cery, za pomocą preparatu, który nałożony na twarz pozostaje na niej przez około dwadzieścia minut. Kosmetyk ten pozwala na rozmiękczenie wierzchniej warstwy naskórka oraz sprawia, że jest on bardziej podatny na ścieranie i usuwanie.

W kolejnej fazie nakładany jest kwas salicylowy lub kwas glikolowy, które pozostają na powierzchni skóry przez około osiem minut, ze względu na ich agresywne działanie. Po zmyciu tych substancji z powierzchni skóry należy nałożyć mieszankę kwasu retinowego oraz witaminy C. Etap ten ma na celu odżywienie nowej warstwy naskórka oraz nadanie skórze młodzieńczego blasku i promienności. W końcowej fazie zastosowanie znajduje się mieszanka kwasu fitowego, kwasu azelainowego oraz kojowego, które swoim działaniem mogą redukować nieestetyczne przebarwienia oraz blizny powstałe na przykład po trądziku.

Zabieg ten cieszy się ogromną skutecznością. Szereg pozytywnych efektów, takich jak lepsze ukrwienie skóry czy zmniejszenie zmarszczek, blizn i przebarwień sprawia, że Yellow Peel cieszy się ogromną popularnością. Jest on dedykowany wszystkim osobom, które borykają się z problemem blizn potrądzikowych oraz drobnymi zmarszczkami, powstałymi w wyniku odwodnienia skóry. Na terenie Białegostoku funkcjonuje baza salonów kosmetycznych w Białymstoku o nazwie,,kosmetyczka Białystok”, które posiadają w swojej ofercie tenże zabieg. Duża liczba zabiegów dostępnych na rynku kosmetycznym  tego miasta sprawia, że każdy z nas może wybrać dla siebie najbardziej satysfakcjonującą opcję, która pozwoli na polepszenie stanu skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>