Żółty peeling – jak działa i w jakim celu się go stosuje?

Yellow Peel, czyli inaczej po prostu żółty peeling to profesjonalny zabieg kosmetyczny, który działa kompleksowo nawet na kilka warstw skóry jednocześnie. Nie ulega wątpliwości, że jest to również jeden z najbezpieczniejszych peelingów chemicznych dla cery trądzikowej oraz dla wszystkich pań, które bezskutecznie walczą z pierwszymi objawami starzenia się skóry i zmarszczkami wokół oczu. Czy jednak każdy może się poddać działaniu żółtego peelingu? Jak wygląda taki zabieg i jakie przynosi efekty? Warto znać odpowiedzi na te pytania zanim po raz pierwszy odwiedzimy salon kosmetyczny, w którym chcielibyśmy się poddać złuszczaniu naskórka. W Szczecinie znajdziemy wiele gabinetów urody, które specjalizują się w wykonywaniu różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Aby znaleźć jeden z nich, należy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: "kosmetyczka Szczecin". Pojawi się wiele wyników, spośród których możemy wybrać najbardziej odpowiadające nam miejsce: https://swiaturody.com/szczecin,kosmetyczka,9.html.

Żółty peeling to bez wątpienia najbardziej delikatny i jednocześnie najmniej inwazyjny peeling typu chemicznego. Delikatnie złuszcza zewnętrzną warstwę skóry, a zatem może być stosowany między innymi w celu lekkiego odświeżenia najbardziej wrażliwej skóry wokół oczu czy nawet skóry dłoni. Jego nazwa bierze się z bardzo charakterystycznego żółtego koloru, który powstaje po zmieszaniu wszystkich składników. Żółty peeling przeprowadza się w trzech zsynchronizowanych etapach. Oczywiście w zależności od potrzeb danej skóry, do zabiegu można zastosować nieco odmienne składniki bazowe. Peeling wykonuje zawsze kosmetyczka, która rozpoczyna pracę od bardzo dokładnego oczyszczenia skóry specjalnie przystosowanym do tego preparatem, który należy zmyć po mniej więcej 20 minutach. Wówczas następuje pierwszy etap zabiegu, podczas którego złuszcza się naskórek za pomocą mieszanki kwasów glikolowego oraz salicylowego, które na naszą skórę działają dość agresywnie i dlatego muszą zostać całkowicie zmyte już po kilku minutach. Drugi etap żółtego peelingu ma na celu stymulację skóry do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki którym skóra nabiera młodzieńczego wyglądu, elastyczności i jędrności. W tym celu nakłada się na twarz kilka warstw kwasu retinowego oraz witaminy C. Ten etap trwa nie więcej niż 15-20 minut. Z kolei w trzeciej fazie zabiegu stosuje się m.in. kwasy fitowy, kojowy oraz azelainowy, które wspólnie zmniejszają widoczność blizn i przebarwień na skórze, a także regulują procesy syntezy melaniny.

Efekty żółtego peelingu, takie jak zdrowa i gładka cera bez zaczerwienień i skórnych wykwitów, to chyba najlepsze dowody na to, że zabieg działa i jest naprawdę skuteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>