Pozabankowe karty kredytowe – na czym polega ta oferta?

Szczęśliwa para zawiera umowę pożyczki online

Karty kredytowe to atrakcyjna alternatywa dla standardowych kredytów gotówkowych. Do niedawna dostępne były wyłącznie w ofercie banków. Obecnie karty kredytowe można uzyskać także w pozabankowych firmach pożyczkowych. Ich zaletą jest minimum formalności i szybka finalizacja.

Pozabankowa karta kredytowa – co to takiego?

Pozabankowa karta kredytowa to produkt finansowy, dostępny, m.in. w ofercie Net Credit. Jest atrakcyjna alternatywa dla standardowych pożyczek oraz bankowych kart kredytowych. Największą zaletą firm oferujących pozabankowe produkty finansowe są bardzo łagodne, wręcz liberalne wymagania względem potencjalnych klientów. Zazwyczaj nie ma konieczności przedstawiania zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających dochody, należy jednak liczyć się z tym, że firma pożyczkowa ma prawo zweryfikować kredytobiorcę w bazach danych. Każdy klienty jest jednak traktowany indywidualnie, a przedstawiona oferta zależy od faktycznych możliwości finansowych danej osoby.

Pod względem technicznym pozabankowa karta kredytowa nie różni się niczym od produktów bankowych – za jej pomocą można dokonywać transakcji bezgotówkowych w kraju i za granicą, także w sposób zbliżeniowy, płacić za zakupy i usługi w internecie, jak również wypłacać gotówkę w bankomatach. Trzeba jednak pamiętać, że podczas wypłacania pieniędzy w bankomacie pobierana jest prowizja.

Posiadacze pozabankowej karty kredytowej, przyznanej przez Net Credit lub inną firmę udzielającą tego typu pożyczek, muszą pamiętać o terminowym regulowaniu należności. Wysokość spłaty nie może być niższa niż kwota minimalna, ustalona na podstawie ilości operacji dokonanych w danym okresie rozliczeniowym. Nie ma natomiast przeszkód, aby zapłacić więcej – tutaj kredytobiorca ma pełną dowolność. Maksymalna wysokość spłaty jest równoznaczna z kwotą zadłużenia, jaka występuje na karcie kredytowej.

Wypełnienie wniosku pożyczkowego trwa nie dłużej niż 15 minut, dlatego też często ten produkt nazywany jest pożyczką w 15 minut: https://netcredit.pl/pozyczka-w-15-minut/

Przeczytaj również:  CRM dla agenta ubezpieczeniowego - jakie ma zalety?
mężczyzna i kobieta zawierają umowę pożyczki online

Ile kosztuje utrzymanie pozabankowej karty kredytowej?

Pożyczki pozabankowe od dawna cieszą się sporym zainteresowaniem. Produkty tego typu posiada w swojej ofercie Net Credit i wiele innych instytucji finansowych. Rozwiązanie to nierzadko okazuje się przysłowiowym kołem ratunkowym, umożliwiając sfinansowanie nieplanowanych i nieprzewidzianych wydatków.

Równie popularne są pozabankowe karty kredytowe. Wysokość odsetek, ewentualne ubezpieczenie i inne opłaty uwzględnione są w umowie zawieranej z firmą pożyczkową, dzięki czemu klient wie, z jakimi kosztami powinien się liczyć. Minimalna wysokość spłaty zależy od ilości operacji dokonanych w danym okresie rozliczeniowym, wiele osób traktuje jednak kartę kredytową jako standardowy kredyt, indywidualnie ustalając wysokość miesięcznej raty. Działanie to sprawdza się przede wszystkim w sytuacjach, gdy karta kredytowa jest używana w wyjątkowych sytuacjach, np. w celu sfinansowania kolejnego przedsięwzięcia. Są też osoby, dla których karta kredytowa stanowi alternatywę dla karty debetowej – w tym przypadku warto rozważyć spłatę całego zadłużenia lub jego większej części. Po zaksięgowaniu wpłaty środki wracają na rachunek karty kredytowej, a klient może z nich swobodnie korzystać. Warto podkreślić, że w przypadku kart kredytowych istnieje okres bezodsetkowy, obejmujący 54 lub 56 dni, co sprawia, że przy dobrej organizacji koszty utrzymania karty mogą okazać się minimalne, a nawet zerowe.

Limit środków dostępnych na karcie ustalany jest indywidualnie, na podstawie dochodów oraz zobowiązań kredytobiorcy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top