Tarcza antykryzysowa, kredyty dla firm – na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy w 2022 roku?

Tarcza antykryzysowa, kredyty dla firm – na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy w 2022 roku?

Wraz z nadejściem 2022 roku w życie weszła nowa tarcza antykryzysowa. Kredyty dla firm również dostępne są w nowej odsłonie. To pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami obostrzeń związanych z pandemią. Jak zdobyć dodatkowe finansowanie? Sprawdźmy.

Trudna sytuacja rynkowa odbija się na zyskach wielu przedsiębiorców. Twoja firma została dotknięta skutkami obostrzeń i nie tylko? Możesz ubiegać się o pomoc od rządu. Tarcza antykryzysowa, kredyty dla firm i wiele innych form pomocy pomogą ci wyjść na prostą. Masz problemy z płynnością finansową, a twoja firma powoli upada? Rząd przygotował ciekawe formy pomocy właśnie dla takich przedsiębiorców, jak ty.

Tarcza antykryzysowa, kredyty dla firm – kto może liczyć na pomoc?

Liczne obostrzenia sanitarne, zmieniająca się sytuacja polityczna oraz wzrost inflacji to powody, dla których wprowadzono pomoc dla przedsiębiorców. Tarcza antykryzysowa, kredyty dla firm to nie wszystko. Rząd przygotował w ramach pomocy dla firm ciekawe rozwiązania. Nowy system wspomagania przedsiębiorców obejmuje głównie tych małych oraz osoby samozatrudnione. Tarcza antykryzysowa obowiązuje działalności z PKD:

  • 56.30.Z – przygotowywanie i podawanie napojów;
  • 93.29.A – działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach, lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni;
  • 93.29.Z – pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna.

Analizując powyższe warunki, zauważysz, że tylko niektóre działalności mogą liczyć na pomoc. Jako przedsiębiorca, który odnotował straty i przestój w wyniku pandemii, możesz ubiegać się o pomoc.

Na jaką pomoc można liczyć w ramach tarczy antykryzysowej i kredytów dla firm?

Co musisz wiedzieć na temat tarczy antykryzysowej i kredytów dla firm? To nie jedyne formy pomocy, jakie przygotował rząd dla przedsiębiorców dotkniętych pandemią. Prowadzisz małą firmę lub JDG? Możesz skorzystać ze zwolnienia ze składek ZUS, świadczenia postojowego oraz dotacji na pokrycie kosztów działalności.

Przeczytaj również:  Od jakiego wieku można starać się o upadłość konsumencką?

Pamiętaj, że wybraną pomoc otrzymasz tylko po spełnieniu określonych warunków. Jeśli chodzi o zwolnienie ze składek ZUS, musisz:

  • prowadzić działalność z wymaganym PKD;
  • wykazać przychód w jednym z 2 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku, który będzie co najmniej 40% niższy niż zwykle.

To jednak nie wszystko. Starasz się o świadczenie postojowe? Nowa tarcza antykryzysowa – kredyty dla firm przewiduje przyznanie świadczenia aż 6 razy. Pamiętaj jednak, że przyszłe świadczenia będą pomniejszone o te, które zostały już wypłacone.

Dotacje na pokrycie kosztów prowadzenia firmy w przypadku tarczy wynoszą do 5000 złotych. Ta ulga przysługuje ci tylko wtedy, jeśli prowadzisz małe przedsiębiorstwo lub jednoosobową działalność gospodarczą.

Tarcza antykryzysowa a alternatywne metody finansowania przedsiębiorców

Prowadzisz własną firmę, ale nie skorzystasz z tarczy antykryzysowej? Na szczęście na rynku dostępne są inne rozwiązania. Dzięki temu uratujesz swoje przedsiębiorstwo przed upadłością w trudnych czasach pandemii i rosnącej inflacji. Nowoczesne źródła finansowania to ciekawa alternatywa dla rządowej pomocy.

Taki rodzaj pomocy dzielimy na wewnętrzny i zewnętrzny. Do wewnętrznych typów finansowania, zaliczamy: faktoring i zyski przedsiębiorstwa. Jakie są zewnętrzne możliwości? W tym przypadku masz kilka opcji. Możesz sięgnąć po pomoc państwową i sprawdzić, czym jest tarcza antykryzysowa – kredyty dla firm. Ciekawym rozwiązaniem są jednak prywatne źródła finansowania takie, jak np. PLM Fund. Firmy prywatne udzielające pożyczek dla przedsiębiorców pozwalają na poprawę kondycji finansowej firmy i wyjście na prostą w trudnych czasach.

Nowoczesną i prawdopodobnie najlepszą formą finansowania jest pożyczka od Private Loan Market. Ta prywatna instytucja finansowa oferuje wsparcie finansowe przedsiębiorcom, którzy nie otrzymali pomocy rządowej. Tarcza antykryzysowa, kredyty dla firm z niskim oprocentowaniem – po co to wszystko? Pomoc firmy pożyczkowej działa o wiele szybciej. Umożliwi ci także zwiększenie płynności finansowej na długi czas.

Przeczytaj również:  Opieka zdrowotna nad uczniami ustawa- jakie są jej podstawowe wytyczne?

Utrzymanie własnej firmy w dobrej kondycji finansowej nie jest prostym zadaniem. Nie należy ci się pomoc w ramach tarczy antykryzysowej? Kredyty dla firm w bankach są zbyt restrykcyjne? Sprawdź nowoczesne formy finansowania i przekonaj się, że warto. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top