Podatek od kupna samochodu – czy trzeba go płacić?

Podatek od kupna samochodu - czy trzeba go płacić?

Jeśli planujesz zakup samochodu, nie zapomnij o uwzględnieniu podatku od zakupu samochodu. Jego wysokość może się różnić w zależności od stanu, więc aby uniknąć niejasności, należy sprawdzić przepisy podatkowe obowiązujące w danym stanie. Należy także uwzględnić podatki od sprzedaży, ponieważ prawdopodobnie będą one doliczone do wynegocjowanej ceny samochodu. Co więcej, prawdopodobnie doznasz szoku cenowego, gdy zdasz sobie sprawę, że będziesz musiał zapłacić ten podatek oprócz ceny pojazdu.

Podatek od zakupu samochodu jest różny w poszczególnych stanach

Kupując nowy samochód, można być nieco zdezorientowanym, jakie podatki obowiązują przy jego zakupie. Stawka podatku od nowego samochodu jest nie tylko inna w każdym stanie, ale można być zaskoczonym, że różni się ona znacznie w zależności od stanu. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli kupujesz samochód na wschodnim wybrzeżu, gdzie stawki podatkowe są niższe niż na zachodzie. Poniżej wymieniono kilka sposobów, w jakie stawki podatku samochodowego różnią się w zależności od stanu.

Podatek od sprzedaży samochodu jest rodzajem podatku od sprzedaży, o którym większość ludzi słyszała. Ogólnie rzecz biorąc, nabywcy samochodów płacą takie same stawki podatku od sprzedaży, jak w przypadku innych transakcji, ale w niektórych stanach obowiązują inne zasady. Podatek od sprzedaży nowego samochodu jest zazwyczaj obliczany na podstawie całkowitej ceny pojazdu, a nie kwoty rabatu. Aby nie płacić za nowy samochód więcej niż to konieczne, należy poszukać samochodu, który oferuje rabaty i zniżki.

Zależy od kwoty, którą płacisz sprzedawcy

Podatek od sprzedaży przy zakupie samochodu może się znacznie różnić, dlatego trudno jest określić, ile należy wydać. W większości stanów podatek od sprzedaży wynosi od 5% do 9%, co oznacza, że ten sam używany samochód o wartości 10 000 USD będzie kosztował o 575 USD więcej, jeśli doliczy się do tego 6% podatku od sprzedaży. Na szczęście istnieją sposoby, aby dowiedzieć się, ile wynosi podatek od sprzedaży przy zakupie samochodu. Po pierwsze, sprawdź cenę samochodu w serwisie Edmunds. Ta liczba jest średnią krajową, więc jeśli chcesz kupić samochód używany, będzie Cię on kosztował około 21 200 USD.

Przeczytaj również:  Opłata za parkowanie – na co przeznaczane są te pieniądze?

Następnie należy się zastanowić, ile wyniesie podatek od sprzedaży. W Nowym Jorku można odliczyć podatek od sprzedaży nowych samochodów zapłacony w stanie Nowy Jork. Jeśli samochód został kupiony w innym stanie, trzeba będzie zapłacić stanowy podatek rejestracyjny. Nawet jeśli zapłaciłeś już stanowy podatek od sprzedaży, nadal będziesz musiał przedstawić sprzedawcy dowód jego uiszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top